ניקוי כימי

מחליפי חום מאפשרים החלפת טמפרטורת המים . במחליפי חום משתמשים על מנת לקרר מים שהתחממו מתהליך טכני, או להיפך לחמם מים, וכך לנצל את המים הללו להפקת אנרגיה תעשייתית. בתהליך קירור המים במגדלי קירור, ישנו עיבוי גדול המעלה את רמת המלחים במים.

ניקוי כימי מחליפי חום

מחליפי חום מאפשרים החלפת טמפרטורת המים . במחליפי חום משתמשים על מנת לקרר מים שהתחממו מתהליך טכני, או להיפך לחמם מים, וכך לנצל את המים הללו להפקת אנרגיה תעשייתית.

בתהליך קירור המים במגדלי קירור, ישנו עיבוי גדול המעלה את רמת המלחים במים. המלחים נדבקים לדפנותיהם וכך מורידים במידה משמעותית את יעילות החלפת החום. כמו כן, עקב זרימת מים תכופה בצינורות ומחליפי חום במערכת הקירור, נוטה להצטבר אבנית במערכת. מים שלא מטופלים היטב, עלולים לגרום לשיקוע אבנית במערכת (לכן כדאי מראש למנוע הצטברות אבנית על ידי כימיקלים). אבנית המצטברת במערכת מהווה בידוד להחלפת חום וסתימת מעברים באופן מוחלת וזה יוצר בלאי שקשה מאוד לטפל בו ואף עלולה לגרום להשבתת המערכת.


כיצד מטפלים בתופעה זו?

ניקוי כימי של מחליפי חום דורש ניסיון בתחום ומיומנות גבוהה בשימוש בחומרים מתאימים. יש לנקות בצורה יסודית את שכבת האבנית שהצטברה.


קיימות שתי שיטות עיקריות לניקוי והסרת האבנית במחליפי חום ומעבים:

א.      ב בסחרור באמצעות מערכת סחרור של כימיקלים חיצונית הממוקמת אצל הלקוח. הכימיקלים הם חומרים מסוכנים למדי ועלולים לפגוע בשכבת המתכת של מחליף חום והצינורות. כדי למנוע פגיעה יש להשתמש בכימיקלים מתאימים לאותה סוג מתכת במחליף חום תוך כדי שימוש באינהלטור המתאים. תוסף זה מותאם במיוחד למתכת הנמצאת במחליף חום.

ב.      שיטה נוספת להסרת האבנית במחליפי חום פלטות או נחשונים היא באמצעות פירוק של מחליף החום וטבילה של חלקיו בתכשיר הניקוי עד להסרת המשקעים באופן מוחלט. בסיום הטיפול מחליף החום עובר תהליך נטרול  ונשטף במים, וניתן להחזירו למצבו הקודם.

ניקוי מעבים מכאני

ניקוי מכאני של מעבים הוא יעיל ביותר לאחר שבוצע ניקוי כימי, במידה וחומר כימי להסרת אבנית לא ביצע את עבודתו ב 100% ונשארה אבנית במעבה, היא כבר איננה קשה וניתן להסיר אותה באמצעות העברת מברשות . פתיחת מכסי המעבה והעברת מברשת מסתובבת המותאמת לקוטר הצינורות של מעבה לאחר ניקוי כימי תשלים את הניקוי לרמה של מעבה חדש.

למידע נוסף עבור ניקוי מחליפי חום ניתן לקבל בויקופדיה.

החזון והערכים שלנו

החזון והערכים שלנו כחברה, הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות הטכנולוגית, המחויבות, החדשנות ובמתן פתרונות בתחום תעשיות טיפול במים, תוך שמירה על איכות הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר - צור קשר