כימיקלים לטיפול במים

במערכות החימום והקירור הנפוצות בתעשייה, יש זרימת מים בלתי פוסקת. המים כשלעצמם מאפשרים את תפקודן התקין של המערכות הללו, ,תהליך טכני של המים המושפע מקירור וחום אין סופי, מאבד איזון מלחים,  ובשלב זה מתחיל שיקוע אבנית.

כימיקלים לטיפול במים – במגדלי קירור, בדודי קיטור ומערכות מים סגורות.

במערכות החימום והקירור הנפוצות בתעשייה, יש זרימת מים בלתי פוסקת. המים כשלעצמם מאפשרים את תפקודן התקין של המערכות הללו, ,תהליך טכני של המים המושפע מקירור וחום אין סופי, מאבד איזון מלחים,  ובשלב זה מתחיל שיקוע אבנית, חמצן במי תהליך מתחיל לחמצן את המתכות וגורם לקורוזיה במערכת והסביבה הנוחה לבקטריות הופכת לחממה לחיידקים.

כמו כן, עלולות שכבות האבנית, הקורוזיה והביאופילים (שכבה של בקטריות) לשבש את שגרת התפעול של המערכות הללו ואף להוריד את רמת ניצול האנרגיה.

אחת הדרכים הנפוצות למזער את הצטברות השכבות המזיקות הללו היא באמצעות תוספת כימיקלים לטיפול במים. הצרכנים העיקריים של הכימיקלים לטיפול במים הם דודי הקיטור, מגדלי הקירור, מערכות קירור סגורות, מתקני הסקה, מתקנים לטיהור מים, מאגרי מים, מערכות ערפול ועוד.


כימיקלים לטיפול במים במגדלי קירור

מגדלי קירור הפועלים לקירור מים על מנת לקרר מערכות שונות,  החלפת חום התמידית שמתבצעת במגדל קירור גורמת לשיקוע אבנית, בעיות נוספות במגדל קירור הן קורוזיה הנגרמת כתוצאה מחמצון מתכות הן במגדל עצמו והן בצנרת המובילה למגדל. בנוסף לבעיות אלי קיימת בעיית התפתחות בקטריות עקב סביבה מושלמת לבקטריות ואצות. המים בטמפרטורות נוחות להתפתחות בבקטריות, קרני שמש במידה והמגדל נמצאה בשטח פתוח.


כימיקלים למניעת אבנית וקורוזיה

POLY MIX GREEN-  תוספי למגדלי קירור, המתוכנן למנוע הצטברות שכבות אבנית וקורוזיה במערכות המכילות מים קשים במיוחד (למשל במגדלי קירור). הכימיקלים הללו מונעים הצטברות אבנית על ידי  עיוות גבישי משקע האבנית וצמצום השטח שלהם. הכימיקלים למגדלי קירור נחשבים יעילים במיוחד בטמפרטורות גבוהות ובטוחים לסביבה.

MS-300- כימיקל המיועד למערכות מים סגורות קרות המשמשות בעיקר למיזוג אוויר ומונע את התפתחות קורוזיה, מערכות סגורות נתקפות על ידי קורוזיה, ובקטריות שמתפתחות בהן מקבלות צורה של תסחיפים שיכולים לסתום את מעברי מים במסננים ביחידות קירור, לכן חשוב לטפל באופן שוטף במערכות מים סגורים.


כימיקלים למניעת בקטריות ואצות

BC – מגדלי הקירור והמערכות הסגורות עלולים להוות בית גידול לצמיחת בקטריות, אצות, וליגיונלה, הנוטה להתפתח דווקא במגדל הקירור.

משקעי החלודה והקורוזיה הנוצרים בצנרת המים ובמכלי האגירה בתוספת עובשים הנוצרים בתעלות הולכת האוויר מעודדים את היווצרותם של החיידקים הללו. הטיפול היעיל ביותר בהיווצרות הבקטריות הוא באמצעות הזרקת הכימיקל ביוציד או כלורדיאוקסיד במנות הלם. הביוציד מוזרק על ידי משאבות מינון המופעלות על ידי טיימר אחת לתקופה שהוגדרה על ידי המומחים לטיפול בבקטריות. ניתן להשתמש בתכשיר זה הן במערכות פתוחות והן במערכות סגורות.


כימיקלים לדודי קיטור

כימיקלים נגד קורוזיה ואבנית   SR-stav
כימיקל זה הינו תכשיר נוזלי מרוכז לטיפול אפקטיבי במשקעי אבנית ולמניעת קורוזיה בדודי קיטור ובקווי מי עיבוי. משמש לטיפול במכלול הבעיות של דודי קיטור. תכשיר זה הוא תערובת של מרכיבים לעיקוב שקיעת אבנית, הרחפת מוצקים, קשירת חמצן ונטרול חומציות.

מניעת לגיונלה

מניעת בקטריות

מניעת קורוזיה

מניעת אבנית

החזון והערכים שלנו

החזון והערכים שלנו כחברה, הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות הטכנולוגית, המחויבות, החדשנות ובמתן פתרונות בתחום תעשיות טיפול במים, תוך שמירה על איכות הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר - צור קשר